از محدوده امن و راحت بیرون بیا

از محدوده امن و راحتت بیرون بیا

این روزها همه ما درگیر اتفاق های مختلف شدیم و هنوز هم هستیم و محدوده امن و راحتی قبل رو دیگه نداریم. کرونا روی دیگر از سکه رو به ما نشون داد که البته برای ما اصلا خوشایند نبود. کسب و کارها دچار رکود شد. بعضی از کسب و کارها با تعداد نیروی انسانی کمتری شروع به فعالیت کردند. بعضی دیگر مجبور شدند که تعدیل نیرو داشته باشند. در این بین خیلی از کسانی که تا  سال گذشته شغل ثابت و مشخصی داشتند مجبور شدند که به دنبال کار بگردند و یا حتی برای کار دوم و سوم دنبال یادگیری مهارت های جدید بودند.

سالها مشغول کار خودمون بودیم . مهارت هایی پیدا کرده بودیم و کارمون رو بلد بودیم ولی کرونا همه چیز رو بهم ریخت. مهارت های قبلی مون برای کارهای جدید مناسب نبود. بیرون اومدن از محدوده امن و راحتی برای ما خیلی سخته، چون بلد نیستیم و نمیدونیم آلان باید چی کار کنیم. محدوده امن و راحت اون بخشی از زندگی ماست که ما بلدیمش و توش احساس راحتی میکنیم. ولی در این محدوده لزوما توسعه و رشدی نیست. محدوده امن و راحتی اون بخشی هست که ما برای رشد باید از اون خارج بشیم. باید همت کنیم و ترس هامون رو بزاریم کنار. برنامه ریزی کنیم. سوال بپرسیم و از مشاور کمک بگیریم.

آماده بیرون آمدن هستید

این اتفاق کرونا به ما نشون داد که زندگی میتونه به سرعت تبدیل بشه به محدوده ای که نه امن و نه راحت. اون مهارت هایی که در گذشته نه چندان دور به ما احساس آرامش میداد و کارمون رو میکردیم، آلان دیگر مهارت های رقابتی نیستند و با داشتن اونها نمیشه اشتغال رو تضمین کرد. برای شناخت بیشتر محدوده راحتی پیشنهاد میکنم پادکست درجه یک هلی تاک رو بشنوین.در اپیزود سوم در این زمینه صحبت شده است.

تا شروع سال 1400 میخواهیم همه مون از محدوده امن و راحت مون در بیاییم.

ارسال دیدگاه