برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

برنامه ریزی به روش بولت ژورنال از روش های بسیار کارا و موثر در تحقق اهداف است.

همه ما در هر جایگاه شغلی و درآمدی که باشیم برای زندگی در حال تلاش هستیم و اهداف ما محقق نمی شود مگر با تلاش های که در روزهای مختلف انجام میدهیم.

این روش برنامه ریزی به دلیل توجه خوبی که به این خرد کردن روزها و ماه ها و سالهای ما دارد بسیار کمک کننده است.

در این روش ما با برنامه ریزی برای روزهایمان هدف گذاری میکنیم و بعد این روزها در کنار هفته ها معنی دار می شود و با اهداف ماهانه و سالانه به رشد و توسعه میرسیم و این یعنی حس خوب توانایی و دانایی از خودمان و از کارهایی که انجام داده ایم.

برنامه ریزی به روش بولت ژورنال همانطور که از اسمش بر میآید به صورت بولت وار و کوتاه و خلاصه باید نوشته شود.

برای مثال امروز 5 تا کار دارم که انجام دهم و این 5 تا کار را خیلی ساده و بدون پیچیدگی و سختی نوشتن به صورت بولت وار می نویسیم.

برای این روش برنامه ریزی باید نگاه کل نگر داشته باشیم برای مثال باید بدانیم سال آینده میخواهیم کجا باشیم. برای تحقق اهداف سال آینده تعدادی از اهداف را به صورت بولت وار می نویسیم.

بعد برای رسیدن به اهداف سالانه برنامه ریزی ماهانه میکنیم، برای مثال برای تحقق هدف اول باید تا پایان اردیبهشت ما این کارها را انجام بدهیم و در خرداد ماه این کارها و ..

حالا میرسیم به همین آلان و همین هفته پیش رو برای رسیدن به اهداف ماه جاری باید این تعداد از بولت را انجام بدهم. تا اینجا اهداف هفتگی مان راهم نوشتیم.

در آخر برای امروزم برنامه ریزی میکنم و تعدادی هدف مشخص و بولت وار آماده میکنم.

این روش برنامه ریزی با داشتن نگاه کل نگر به تحقق اهداف بلند مدت بدون درگیر شدن در جزیات و به صورت عملیاتی و کاربردی است و این یعنی لذت بردن از فرآیند بجای نتیجه.

اگر دوست داشتید بیشتر درباره این روش برنامه ریزی بخوانید میتوانید این کتاب را از طاقچه بینهایت بخرید. 

روش برنامه ریزی برای شما چه روشی است؟

تا بحال برنامه ریزی به روش بولت ژورنال را تجربه کرده اید؟

مشاوران شغلی در مرکز مشاوره شغلی و کاریابی کارآزموده می توانند به راحتی شما را برای رسیدن به اهداف شغلی کمک و همراهی کنند. برای دریافت خدمات مشاوره شغلی اینجا را کلیک کنید.

ارسال دیدگاه