چه سازمانی برای کارآموزی انتخاب کنم ؟!

چه سازمانی برای کارآموزی انتخاب کنم؟
کارآموزی برای شروع اشتغال می تواند اثر بسیار مهمی را بر روی کل مسیر توسعه حرفه ای شما داشته باشد و بنابراین انتخاب شرکت خیلی مهم است. ولی سوال مهم است است که چه سازمانی برای کارآموزی انتخاب کنم و یا بر اساس چه معیار هایی این سازمان را انتخاب کنم؟
کارآموزی در شرکت های کوچک به معنی آشنا شدن با تمامی فرآیند های کاری است که به صورت کلی شما را با سازمان و کسب و کار آشنا می کنند
در حالی که کارآموزی در شرکت های بزرگ به معنی انجام کار تخصصی تر و آشنا شدن با بخش کوچکی از فرآیند های کاری در سازمان های بزرگ است
هر دو این سازمان ها مزایا و معایب خود را دارند
ما به عنوان متخصص در زمینه مدیریت منابع انسانی و مشاوره شغلی به شما پیشنهاد میکنیم اگر دانش تخصصی قابل قبولی دارید در سازمان های بزرگ مشغول به کار شوید که بتوانید دانش خود را در عمل توسعه دهید. یعنی برای مثال می خواهید در زمینه مدیریت پروژه بیشتر بدانید. دانش تخصصی در زمینه مدیریت پروژه خود را میخواهید توسعه دهید و آن را در عمل بیشتر به کار بگیرد.
ولی اگر در ابتدای راه هستید وارد شرکت های کوچک شوید و با تجربه کردن حضور در فرآیند های مختلف به درک عمیق تری از شناخت خود و انتخاب های مسیر شغلی خود برسید.

بنابراین برای پاسخ به این سوال که چه سازمانی برای کارآموزی انتخاب کنم باید اول به این دو سوال پاسخ دهید که میخواهید در زمینه ای که دارید متخصص شوید و یا میخواهید کل فرآیند های سازمان و رفتار حرفه ای را در سازمان بیشتر بیاموزید.

برای انتخاب شرکت از صفحه کارآموزی دانشگاه خودتان و یا سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران میتوانید کمک بگیرید.

برای رشد حرفه ای از مشاوران شغلی کارآزموده کمک بگیرد.

تسهیلگران شغلی کارآزموده در تمام مسیر شغلی در کنار شما خواهند بود.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *