عکس در رزومه بگذاریم یا خیر؟ اگر بله چه عکسی در رزومه بگذاریم؟

مهم ترین چیزی که باید برای پاسخ به این سوال دقت کنید این است که رزومه شما برای نشان دادن هویت حرفه ای شماست.

هر چیزی که شما را غیر حرفه ای نشان میدهد در رزومه شما نباید قرار بگیرد.

عکس هایی را که از پروفایل های صفحه شبکه ای اجتماعی خود مثل اینستاگرام شخصی خود بر میدارید برای رزومه شما مناسب نیستند.

در کشور ما هنوز رفتار ها و سو گیری های جنسیتی زیادی وجود دارد. برای برخی از مردان رفتار حرفه ای و حفظ حریم خانمها جا افتاده نیست.

اگر عکس دوستانه ای دارید، اگر فیگور دوستانه ای در عکس دارید ، اگر زمینه عکس در مهمانی دوستانه است از آن برای رزومه خود استفاده نکنید.

 رفتار حرفه ای داشته باشید

عکسی را برای رزومه خود انتخاب کنید که حرفه ای بودن شما را نشان بدهد.

از عکس شما رفتار حرفه ای شما نشان داده شود. این روز ها که جستجو کردن نام شما در شبکه های اجتماعی بسیار ساده است عکس حرفه ای در رزومه تان قرار دهید.

قطعا کارفرمای شما عکس های دیگر شما در شبکه های اجتماعی را خواهد دید ولی شما از خودتان رفتار حرفه ای نشان دهید و عکس حرفه ای بگذارید.

زمینه عکس های حرفه ای تیره است. زمینه های تیره خاکستری تمام توجه را به شما جلب میکند.

اگر رزومه را برای شرکت ایرانی میفرستید سعی کنید پوشش مرسوم در ایران یعنی حجاب را رعایت کنید. اگر در عرف کار شما نوع پوشش رسمی است در عکس آن را رعایت کنید. کراوات برای بسیاری از مشاغل رده فروش و .. میتواند نشان دهنده حرفه ای بودن شما باشد. اگر شما در رده شغلی مهندسی عمران و فناوری اطلعات و .. فعالیت می کنید که لباس های ساده و راحت عرف نوع پوشش است ، از این عرف تبعیت کنید. خودتان را در شغل خودتان حرفه ای نشان دهید.

اگر برای شرکت های بین المللی رزومه میفرستید سعی کنید قواعد پوشش در آن کشور را رعایت کنید. بهترین کار جستجو در اینترنت و دیدن دیگر همکاران در آن شرکت است اگر همگی از کراوات استفاده کرده اند شما هم برای عکس از عکس کراوات دار استفاده کنید. اگر خانم ها کت و دامن پوشیده اند شما هم از کت استفاده کنید.

برای مشاوره شغلی و یادگرفتن رفتار حرفه ای  با ما در تماس باشید.

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *