معرفی و خلاصه کتاب کارآزموده برای توان افزایی شغلی

ما در کارآزموده باور داریم که برای زندگی بهتر لازم نیست حتما همه چیز را تجربه کنیم بلکه می توانیم با مشورت گرفتن و یاد گرفتن زندگی هوشیارانه تر و چیره تری داشته باشیم. 

برای این زندگی بهتر باید بیشتر و بهتر کتاب بخوانیم ولی زندگی پر مشغله امروز شاید به ما برای خواندن کتاب های بیشتر و مجال ندهد. 

وقت کتاب خوندن نداریم که آخه !!!

ما برای شما و اول برای خودمان کتاب های مرتبط با توان افزایی شغلی را معرفی و خلاصه میکنیم.

در این صفحه کتاب هایی را که معرفی و خلاصه کرده ایم قرار دارد. امیدواریم که با خواندن این خلاصه کتاب کارآزموده بجای زندگی کردن دیگران درس های زندگی آنها را بیاموزیم. ما برای راحت شدن کار شما از اپلیکشین طاقچه برای معرفی این کتاب ها کمک میگریم.

اگر پیشنهادی برای انتخاب کتاب ها دارید ممنون خواهیم شد که اسامی کتاب ها را برای ما بفرستید. ما در کارآزموده از همه پیشنهاد های شما استقبال میکنیم. 

ما کتاب خواستن توانستن نیست را برای خلاصه کردن انتخاب کردیم.

ولی چرا؟

چون  فکر میکنیم روانشناسی مثبت گرا به شدت بر روی توان فردی ما تاکید میکند. بیشتر از هزاران بار شنیده این که خواستن توانستن است ولی واقعا نیست. کلافه میشویم وقتی به دنبال موفقیت از این دوره آموزشی از این مدرس از این کتاب به اون کتاب می رویم ولی چیزی تغییری نمی کند و در نهایت ما میمانیم و سختی و نا امیدی.  

این کتاب به خوبی اثر محیط و حاشیه های زندگی را بر رسیدن به موفقیت به ما نشان می دهد. بسیار از ما بارها و بارها تصمیم به گرفتن رژیم کرده ایم ولی تا وقتی که اطرافیان و محیط ما مناسب نباشد نمی توانیم تغییری در زندگی مان ایجاد کنیم. تا وقتی یخچال خانه ما پر از خوراکی های خوشمزه و بستنی باشد کاهش وزش غیر ممکن است. پس واقعا خواستن توانستن نیست تا وقتی در همان موقعیت و همان فضا و همان آدم قبلی هستیم. 

برای رسیدن زندگی جدید باید آدم جدیدی باشیم. برای رسیدن به ثروت باید تفکر و نگرشمان را نسبت به ثروت تغییر بدهیم. 

بنابراین واقعا خواستن توانستن نیست تا وقتی که چیزی تغییر نکرده باشد. 


ما کتاب ما اخراج شدیم و این بهترین اتفاق زندگی مان بود را برای خلاصه کردن انتخاب کردیم.

ولی چرا؟

چون  فکر میکنیم خیلی از ما نسبت به اخراج حس خوبی نداریم و فکر میکنیم اگر اخراج بشیم این اتفاق خیلی بدی هست. این اتفاق برای کارفرما هم هست یعنی بسیاری از کارفرمایان هم از اینکه یک نفر را اخراج کنند حس خوبی ندارند و البته برای کارجویان این اتفاق می تواند تبدیل به فاجعه و بحران زندگی شود. 

در حالی که اخراج آموزش ها و درس های زیادی دارد که برای بسیاری از افراد میتواند خواندن نمونه های اخراج کارکنان بسیار مفید باشد.

در این بخش خلاصه ای همراه با تصویر سازی از اخراج افرادی را قرار میدهیم که بعضی از این افراد را میشناسیم و برخی را نه .

مهم ترین چیزی که برای من درس های خیلی خوبی دارد این است که باید حواسمان باشد که واکنش ما نسب اتفاق های اطرافیانمان هست که مهم است نه خود اتفاق.

اخراج کارکنان اتفاق مهمی در مسیر شغلی همه است ولی این واکنش افراد نسبت به اخراج هست که میتواند مسیر رو به جلو برای درس گرفتن از این اتفاق را رقم بزند.