آزمون میلونMCMI یک از آزمون های  روان‌شناختی برای شناختی ویژگی های  شخصیت است که برای اولین بار در اواخر دهه ۶۰ میلادی ب ساخته شد. نسخه سوم آزمون میلون MCMI در سال ۱۹۹۴ تجدید نظر و مورد تایید سازمان روانشناختی امریکا قرار گرفت. این آزمون برای افراد بالغ (بالای هجده سال)است که توانایی خواندن را دارند.

آزمون بالینی چند محوری میلون ۳ (MCMI III) یک مقیاس خودسنجی با ۱۷۵ گویه بلی/ خیر است که ۱۴ الگوی بالینی شخصیت و ۱۰ نشانگان بالینی را می‌سنجد و برای بزرگسالان ۱۸ سال به بالا، استفاده می‌شود. این آزمون به دلیل توانایی شناختی ویژگی ها و اختلالات شخصیت به خوبی در هر زمینه ای که نیاز به بررسی های شخصیتی دارد به کار گرفته می شود. ما در مرکز کارآزموده از آزمون میلون MCMI برای بررسی ویژگی های شخصیتی افراد و برقراری تناسب بین این ویژگی ها و مشاغل کمک میگیریم. با در نظر گرفتن ویژگی های شخصیتی فرد شاغل در شغل و ویژگی های شغل می توان نتاسب شغل و شاغل را برقرار کرد. نتیجه این تناسب رضایت شغلی بالاتر و بهره وری و کارایی بالاتر در سطح و فرد و سازمان است. 

نکته مهم در اجرای این آزمون این است که نتایج این آزمون تنها توسط متخصص روانشناس قابل تحلیل است. ما در مرکز کارآزموده با دارا بودن تیم متخصص مشاوره روانشناس به خوبی می توانیم برای تحلیل نتایج آزمون به شما کمک کنیم. در ادامه این آزمون قرار دارد.  قبل از شرکت در آزمون توضیحات آن را به دقت بخوانید. زمان شرکت در آزمون کمتر از 45 دقیقه است.